Fitness i Zdrowie

WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O… BRZUSZKACH!


Zebrałem zasady, kilka prawd i ciekawe ćwiczenia na płaski brzuch. Warto je poznać…

3Sześciopak to marzenie. Marzą o nim żule pod sklepem nocnym. Marzą też faceci, którzy mają lustro i widzą i wiedzą, że płaski i twardy jak decha brzuch to element idealnego ciała mężczyzny. Prawda jest taka, że to tylko marzenie. Sześciopaków piwnych opisywać nie będę, bo nie lubię piwa. Ale jak większość z Was chciałbym mieć kiedyś coś choć trochę podobnego do sześciopaka na brzuchu. Niestety dla nas ludzi przeciętnych nie ma wielkich szans na taką rzeźbę. Co nie oznacza, że nie warto gonić takich marzeń. Plaski brzuch, nawet bez idealnie stworzonego zestawu mięśni, to większa pewność siebie (i własnego seksapilu) ale i zwyczajny objaw zdrowego trybu życia.

Prawda!

Na początek muszę napisać, że sześciopak to czasem wręcz marzenie ściętej głowy. Bo wiele zależy od anatomii, z którą zwyczajnie się rodzimy. Niektórym mięsnie brzucha układają się w sześć części. Innym w czteropak. A są też przypadki gdzie kostek na brzuchu można mieć osiem. Decyduje o tym ułożenie smugi ścięgnistej. Tego nie da się zmienić. Można tylko zaakceptować 🙂

Zestawy do bani

Ćwiczeń na brzuch jest wiele. Jednym z najbardziej znanych zestawów jest aerobiczna szóstka Weidera. Ale jeśli, tak jak ja ostatnio, spędzicie trochę czasu na poczytaniu o tym i podobnych cudownych zbiorach ćwiczeń, zauważycie, że Ci najlepsi w branży raczej je odradzają. Sugerują możliwe urazy i narzekają na monotonność ćwiczeń. O tym jak je urozmaicić piszę poniżej.

Trochę zasad

Przed obejrzeniem trzech poniższych filmików polecam jeszcze kilka zdań. Większość trenerów, którzy opisują dojście do płaskiego brzucha, zawraca uwagę na to, by ćwiczenia robić regularnie. Na przykład rano przed śniadaniem (można wypić szklankę soku na dzień dobry, odczekać chwilę i zacząć ćwiczenia). Sugerują też poprawę w diecie i ogólną aktywność fizyczną. Przy braku ruchu i złej diecie można łatwo wyobrazić sobie, że ćwiczenia na brzuch nie pomogą, a wręcz wymuszą wizytę u lekarza…

Zabij nudę

Poza youtuberami chwalącymi stałe i nieciekawe ćwiczenia w zestawach, większość sugeruje nieco kreatywności. Po pierwsze mówią o zamianach ćwiczeń, w tym pozycji ich wykonywania. Polecają szukanie nowych pomocy w ich realizacji. Poza matą, na której trenujemy, można wykorzystać przecież stoły czy piłki do ćwiczeń. Pamiętajcie, by ćwiczyć w butach sportowych. Szalejąc na boso lub w skarpetach po domu można się wywrócić. Sam ostatnio próbowałem pierwszych ćwiczeń na piłce mając na nogach tylko skarpetki, wierzcie mi… to nie była siłownia, a łyżwiarstwo figurowe 🙂

Na YouTubie pełno jest ćwiczeń na brzuszki. Pod hasłami „abs” czy „sixpack”, kryją się ich miliony. Ja wybrałem trzy, które pokazują proste i czasem oryginalne ćwiczenia. Na podstawie tego co pokazują bohaterowie tych video-podręczników można stworzyć własny zestaw. Pamiętajcie, by po tygodniu lub dwóch zmienić go nieznacznie, by rutyna nie zabiła zapału do ćwiczeń!

 

 

 

2 thoughts on “WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O… BRZUSZKACH!”

  1. Właśnie zacząłem pracę nad swoim ciałe i wiem jak dłuuuga droga mnie czeka żeby dojść do wymarzonej sylwetki a już nie wspomnę o brzuchu, który najtrudniej zgubić 🙂 Ważne jest to żeby się nie poddawać.

  2. Według mnie najskuteczniejsze są te najprostsze ćwiczenia.
    Cały czas widzę jakieś filmy YouTuberów zachwalające nowe rodzaje treningów, ale wydaje mi się, że robią to tylko żeby się wyróżnić a sami wykonują proste ćwiczenia.

Comments are closed.