Newsy

WEŹ UDZIAŁ W WAŻNYM BADANIU

Co pięć lat prowadzone jest badanie dotyczące sytuacji społecznej osób LGBTA w Polsce. Przyszedł czas na kolejne. Klikajcie!

Chwilę zajęło mi wypełnienie ankiety pod tytułem „Sytuacja społeczna osób LGBTA”. Ale klikając poszczególne jej etapy miałem poczucie, że biorę udział w czymś ważnym, czymś co powie wiele o Polakach LGBTA i naszym postrzeganiu do świata.

Jest w niej część o edukacji, zdrowiu i życiu rodzinnym. Autorzy przeanalizują odpowiedzi o kwestie związane z przemocą, przekonaniami społeczno – politycznymi, życiem religijnym czy podejściem do związków.

Celem badania jest przeprowadzenie pogłębionej analizy socjologicznej oraz psychologicznej warunków życia osób LGBTA mieszkających w Polsce. Liczymy na to, że raport trafi do osób odpowiedzialnych za stanowienie prawa krajowego i lokalnego, a jego lektura przyczyni się do podjęcia działań, których efektem będzie pozytywna zmiana w zakresie m.in. edukacji, warunków na rynku pracy, polityki społecznej, zdrowotnej czy bezpieczeństwa publicznego” – opisuje Magdalena Świder, koordynatorka programowa z Kampanii Przeciw Homofobii.

Dane zostaną opublikowane w formie raportu, który będzie gotowy wiosną 2017 roku. Ankieta „Sytuacja społeczna osób LGBTA” jest anonimowa. Jej autorami są Lambda Warszawa, Transfuzja i KPH.

PROSZĘ WYPEŁNIJCIE ANKIETĘ

kph_fb_badanie_02-1

2 thoughts on “WEŹ UDZIAŁ W WAŻNYM BADANIU”

Comments are closed.