Newsy

BĘDĄ WĄTKI LGBT W NOWYM SEZONIE GRY O TRON!

Jeden z najsłynniejszych współczesnych seriali startuje 17 lipca z nowym 7 już sezonem. W poprzednich wątków gejowskich i lesbijskich nie brakowało. Teraz może być ich jeszcze więcej! Zdaje się, że możemy nawet  liczyć na nowe wątki LGBT w nowym sezonie Gry o Tron.

Uwaga: spoiler alert 🙂

Ostatni trailer siódmego sezonu Gry o Tron nie pozostawia złudzeń, choć nie każdy zobaczył tę migawkę. Znana z miłości do kobiet Yara Greyjoy i pochodząca z wyzwolonej krainy, biseksualna Ellaria Sand w namiętnym pocałunku. To nie może być przypadek.

Każdemu, kto ogląda Grę o Tron, ta sekunda w zwiastunie, mówi więcej niż się wydaje. Yara ma flotę statków i już ugadała się z Królową Smoków Daenerys Targaryen, a bogata Ellaria chętnie, z czystej nienawiści, pomoże Jej w zdobyciu stolicy, gdzie rządzą Lannisterowie (w sumie Lannisterka, bo większość już nie żyje).

WĄTKI LGBT W NOWYM SEZONIE GRY O TRON

WĄTKI LGBT W NOWYM SEZONIE GRY O TRON

Gra o Tron słynie przecież z wątków LGBT. Niestety kończą się one pogrzebowo, ale w sumie to większość bohaterów tego serialu umiera w jego trakcie. Była tragiczna miłość króla Renly’a Baratheona i Lorasa Tyrella. Jeden zginął od czarnej magii, drugi wyleciał w powietrze. Był również biseksualny książę Oberyn, któremu pękła czaszka. Był przystojny blondyn z burdelu, pokazany w kilku zabawach z Lorasem i Oberynem, który prawdopodobnie także zginął w wielkim wybuchu.

W głowach niektórych powstał nawet pomysł, że Daenerys wyjdzie za Yarę i na tronie będzie królowa z pierwszą damą. Ale na razie nic nie potwierdza takiego scenariusza. Jedno jest pewne. Z wielu powodów ten sezon będzie gorący, mimo że nikt już nie powie „winter is coming”, bo zima już nastała w Grze o Tron!

Zobaczcie cały trailer: