Płeć
Newsy

TRZECIA PŁEĆ NA KANADYJSKICH PASZPORTACH

Kanada dokonała właśnie wielkiego kroku w równouprawnieniu! Kanadyjczycy mogą zadeklarować płeć X, czyli nie określać się jako kobieta czy mężczyzna.

Zmiana prawa dotyczy nie tylko kanadyjskich paszportów, ale wszystkich dokumentów wydawanych przez tamtejsze władze takich jak papiery dla imigrantów, uchodźców, czy po prostu obywateli Kanady.

Kanadyjski rząd ogłosił, że płeć X, to działania dla osób , które mają niesprecyzowaną płeć.

„Jako Kanadyjczycy, wiemy, że ochrona i promocja fundamentalnych praw człowieka jest konieczna zarówno dla rządów jak i indywidualnych obywateli. Wliczając w to identyfikację płci, ekspresję płci i orientację seksualną”

Kanadyjska ustawa o prawach człowieka została przyjęta w czerwcu tego roku. Dokumenty takie jak paszporty są więc pierwszymi, które podlegają pod nowe przepisy. Kanadyjski premier Justin Trudeau, już zapowiedział, że wkrótce więcej przepisów będzie respektować prawo ludzi do własnej ekspresji płci.

Kanada staje się więc coraz bardziej miejscem, które warto odwiedzić i rozważyć jako nowy dom, bo Polska jest krajem coraz mniej przyjaznym ludziom!

https://www.instagram.com/p/BVxzqj1BdDj/?taken-by=justinpjtrudeau

Kanadyjski premier Justin Trudeau na jednej z parad równości 🙂