Newsy

#TATUAŻSUPERG, CZYLI PORADNIK DLA PLANUJĄCYCH WYDZIARANIE CIAŁA

Fani SuperG radzą tym, którzy chcą zrobić sobie swój pierwszy tatuaż! 

Tatuaż to poważna sprawa. Sam przygotowuję się do tej decyzji. Pytań i wątpliwości mam w głowie wiele. Niestety równie dużo jest we mnie pewności, że tego chcę i pomysłów na to czego chcę. W serii #TatuażSuperG będę szukał porad, inspiracji i motywacji do pierwszego w życiu tatuażu. Zapiszcie się na wydarzenie na FB: Mój pierwszy tatuaż zrobię w 2017 roku!

2Paweł na 22 lata. Mieszka w Warszawie. Spotkałem Go któregoś dnia na Instagramie. Mój wzrok przykuła pewna postać na Jego ciele. Magiczna. Inspirująca. Potem okazało się, że ma On na plecach jeszcze jeden tatuaż… A wręcz ma… Cały świat na swoich barkach….

I tak Paweł stał się pierwszą osobą, która poradzi nam jak podejść do pierwszego tatuażu 🙂

Paweł SuperG
Co powinna wiedzieć osoba, która chce zrobić sobie pierwszy tatuaż?

Paweł:
Musi przemyśleć wszystko dokładnie. Jest to decyzja na całe życie. Musimy się liczyć z tym, że tatuaż może się nam przestać podobać z biegiem lat, dlatego to co sobie wytatuujemy powinno być czymś, co będzie albo standardowe niezależnie od czasu, albo symbolizowało coś co przywołuje Nam konkretne emocje.

Paweł SuperG:
Jak wybrać ten jeden?

Paweł:
Wybór tego jednego, konkretnego wzoru jest szalenie ważny, przez co niezwykle trudny. Jeśli chodzi o mnie, to kierowałem się przede wszystkim tym co mnie interesuje. Dlatego też na pierwszy tatuaż wybrałem mapę świata, gdyż od dziecka rysowałem przeróżne mapki i ciekawiło mnie położenie każdego kraju na świecie i ich sąsiedzi. Nie wiem dlaczego 😉 Jest to też przykład tego, że mapa świata generalnie się nie zmienia. Owszem granice ulegają czasem nieznacznym zmianom, ale zazwyczaj są to podziały kraju na dwa, jak w przypadku Sudanu, z którego wydzielił się Sudan Południowy, czyli na moich plecach wystarczyło dodać jedną kreskę. I o to w tym chodzi.

Jako kolejny tatuaż wybrałem coś czego nikt z oglądających nie rozumie, jedynie ja wiem dlaczego mam na sobie taki a nie inny wzór. A jest nim kobieta z klatką dla ptaków zamiast żeber w stylu wiktoriańskim. Po prostu styl z tych czasów niesamowicie mi się podoba. Został nieco zmodyfikowany i unowocześniony. Podoba się każdej osobie, która go zobaczy, ale najbardziej – rzecz jasna – mnie 😉

4Paweł SuperG
Kiedy zrobić tatuaż? Zimą czy latem?

Paweł:
Jeśli chodzi o termin na zrobienie tatuażu, to słyszałem mnóstwo opinii, ale z własnego doświadczenia powiem, że jest to w sumie nie ważne. Pierwszy robiłem w styczniu, drugi na urodziny w maju, jedynie odradzałbym robienia w gorące dni wakacji, bo tatuaży nie wolno opalać, szczególnie jakiś czas po jego stworzeniu. 

Paweł SuperG:
Czy każde miejsce na tatuaż jest dobre?

Paweł:
Miejsce na tatuaż zależy od Naszych własnych preferencji. Wydaje mi się jednak, że na przykład nad tatuowaniem rąk można by się było zastanowić, gdyż niestety w takim kraju jak Polska nadal istnieje przeświadczenie, że przez tatuaż na ręce można nie dostać pracy w dobrym zawodzie takim jak lekarz, adwokat czy dentysta.

Paweł SuperG:
Duży czy mały tatuaż?

Paweł:
Rozmiar również zależy od Nas samych. Ktoś będzie chciał tatuaż mały, ja na przykład mam dwa bardzo duże tatuaże. Zalety to także od wzoru, czasem szczegóły nie będą widoczne na zbyt małym wzorze.

Paweł SuperG:
Czy jest coś co warto powiedzieć innym o tatuażach?

Paweł:
Radziłbym tylko, alby nie robić sobie tatuażu tylko dla samego szpanu. Jeżeli tatuaż będzie się Nam podobał, nie będziemy musieli się nim chwalić, ludzie sami go zauważą 😉 Bardzo ważne także by nie tatuować sobie tak banalnych, czy wręcz żałosnych tatuaży jak imię chłopaka, znak nieskończoności, brylanciki, czy też wszelkiego rodzaju angielskie zwroty typu – ‚loose yourself’ , ‚never give up’. Jest to na prawdę słabe i za jakiś czas ktoś może się z tego po prostu śmiać, a my zwyczajnie pożałujemy tej decyzji.

Paweł SuperG:
Wielkie dzięki za rozmowę 🙂

Polecam profil instagramowy  Pawła: instagram.com/pavi1505


reklma

5 thoughts on “#TATUAŻSUPERG, CZYLI PORADNIK DLA PLANUJĄCYCH WYDZIARANIE CIAŁA”

 1. Bardzo chciałem mieć tatuaż, czekałem z tym prawie rok, a w ostateczności nie zrobił, bo okazało się, że nie mogę 🙁
  Żałuję bo miałem już wybrane miejsca i wzory . Podoba mi się jak ludzie mają tatuaże.

   1. Bielactwo nabyte. To choroba skory, w pewnych jej obszarach brakuje pigmentu .
    U mnie jest to małe miejsce i mało widoczne , mam jasna cerę . Od lat nic sie z tym nie dzieje , wiec niechcial bym tego pogarszać . Moja wada jest jak by uśpiona.

    1. Współczuję i dziękuję za opisanie Twojego przypadku. Może przyda się czytelnikom SuperG. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Comments are closed.