WyOUTowani

TATA I SPORTOWIEC: ROBBIE ROGERS

Pierwszy wyOUTowany piłkarz tej klasy w amerykańskiej lidze

Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. W 2013 roku ogłosił, że w wieku 26 lat przechodzi na emeryturę sportową. Ale podpisał kontakt z klubem Galaxy z Los Angeles i emeryturę pożegnał. Ogłosił też, że jest gejem. W połowie tego przełomowego dla Niego roku zdobył pierwszego gola jako wyOUTowany zawodnik.

2 4 3

W ostatnim wywiadzie dla amerykańskiego magazynu OUT z czerwca 2016 zapytany został o to czy Jego koledzy z drużyny, którzy nigdy nie grali zawodnikiem, który publicznie przyznał, że jest gejem, uczą się czegoś w tej sytuacji?

„Bardzo bałem się wejść po raz pierwszy do szatni. Ale w momencie kiedy już wszedłem nie widziałem chęci nauczenia się czegoś przez tę sytuację, ale zauważyłem, że ludzie byli trochę wystraszeni czy to nie czasem jakiś żart w szatni. Byli wystraszeni czy mogą żartować ze mną o ‘wyjściu z szafy’, o tym czy mam chłopaka i takich rzeczach, ale teraz doszliśmy już do tego, że żartujemy razem ze wszystkiego. Czują się swobodnie żartując ze mną, a ja mogę żartować z Nich. Nie spotkałem wcześniej żadnego geja sportowca, nie mogłem naśladować nikogo ani wejść w niczyje buty, więc nie wiedziałem co to znaczy. I szczerze, Oni mieli tak samo.”

W styczniu 2016 roku świat dowiedział się, ze razem z chłopakiem stali się ojcami pięknego malucha, którego urodziła im surogatka. Chłopak Robbiego to Greg Berlanti, 44-letni producent, reżyser i scenarzysta filmowy, twórca takich seriali jak Dawson’s Creek czy Arrow oraz The Flash. Są z Robbim od 2013 roku. Mały nosi imię Caleb Berlanti.

6 7

„To trudno wytłumaczyć. On jest jak dar i dał nam tak wiele w naszym życiu. Słyszysz, że dziecko zmienia wiele, że trzeba z tego i tamtego rezygnować, ale ja nie czuję, ze muszę rezygnować z czegokolwiek. Ja czuję, że uczę się tak wiele od Niego, niesamowitego spędzania niedziel, rodzinnych dni i robienia różnych rzeczy tylko naszą trójką. Mały uczy nas wielu rzeczy, a my jesteśmy podekscytowani, bo każdy tydzień przynosi coś nowego. To jedna z tych najbardziej niesamowitych rzeczy jakie para lub po prostu osoba, może przeżyć. Czuję się błogo i jestem szczęśliwy” – powiedział młody tata magazynowi OUT.

6