Taniec

„TANIEC TO CZĘŚĆ MNIE”

Poznajcie Dawida, który uczy hip-hopu i vouge

Dawid Kozioł ma 26 lat i mieszka w Łodzi. Przez 4 lata żył i pracował w Manchesterze. Wrócił, bo jak podkreśla, chęć tańczenia i rozwijania siebie w gronie znajomych oraz swojej grupy tanecznej była silniejsza niż pogoń za tak zwanym „lepszym życiem”. Taniec to Jego pasja jak i sposób na życie. Ale tę miłość Dawid opisuje nawet mocniej…

„To część mnie, bez której nie wyobrażam sobie funkcjonować na co dzień”

2

Taniec to Jego świat. Tak było od zawsze, choć nie od zawsze mógł tańczyć. Dawid pamięta pokazy taneczne przed seansem w lokalnym kinie i wiele ulicznych występów różnych grup tanecznych, które obserwował mówiąc sobie: „też tak kiedyś będę wywijał”. Jednak Jego ojciec miał nieco inne plany. Zapisywał Dawida na zajęcia z wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych, z wyjątkiem tańca. Wszystko zmieniło się kiedy Dawid miał 18 lat i sam mógł decydować o sobie i zarabiać pieniądze na realizację marzeń.

„Już od pierwszych zajęć, od pierwszego kroku na sali, wiedziałem, że to jest to co pokocham, coś co pochłonie mnie do końca. Nie myliłem się. Przychodzenie na salę, zostawanie często po zajęciach oraz częste przychodzenie przed zajęciami, dopracowywanie kroków oraz chęć aby doganiać rówieśników stało się moim celem”.

Dziś poziom zaangażowania w taniec nie jest wcale mniejszy. Choć taniec znaczy coś więcej.

„Życie nie zawsze jest kolorowe, zdarzają się gorsze chwile i momenty, które nie raz dały nam popalić. Nie do końca jesteśmy wtedy w stanie wyrazić całego siebie wobec innych, ale nie w tańcu. Taniec dla mnie to odskocznia od całego tego świata, tej złej energii, która gdzieś tam krąży. Wchodząc na sale zapominam o tym wszystkim. Tańcząc w tych czterech ścianach, poprzez ruchy staram się wyrazić swoją osobę oraz moje emocje. Pokazać część siebie, którą inni mogą interpretować na swój własny sposób, a ja nadal będę się uśmiechał”.

3

Dawid tańczy hip-hop w grupie „Sztrymy Gang”. Prowadzi też zajęcia z tańca „VOGUE”.

„Jest to dość specyficzny rodzaj tańca, który pochłania mnie totalnie. Jestem nawet w stanie powiedzieć, że bardziej niż hip-hop. Na swoje zajęcia z Vouge zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą poznać ten styl oraz jego historie. Zajęcia przeznaczone są dla poczatkujących, jak i tych  zaawansowanych, nie ma podziałów. Liczą się chęci i zaangażowanie” – opisuje Dawid.

A co radzi Dawid początkującym tancerzom?

„Jeżeli naprawdę to czujecie, róbcie to! Bo taniec to coś pięknego, coś co wyróżnia się ponad inne sporty. Nawiązywanie nowych znajomości, wspólne podboje na parkiecie bądź rywalizacja (oczywiście tylko ta zdrowa :D). To poznawanie różnych technik tanecznych, ciągłe rozwijanie się, poznawanie własnego ciała oraz jego możliwości, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia oraz ćwiczenie pamięci. To właśnie te rzeczy wyróżniają taniec ponad inne dyscypliny sportowe”- tak Dawid zaprasza do tańca.

Dzięki wielkie za rozmowę 🙂


Śledźcie Dawida na Instagramie: /dejvidofski


Zobaczcie jak tańczy Sztrymy Gang

Promo DNA Studio, w którym uczy Dawid: