Moda i modeling

PORADNIK NA LATO MATEUSZA BISKUPA

Krótkie spodenki i buty na gorące dni… radzi blogger NIEMAAMIPHONE

6Wrocławskiego bloggera Mateusza Biskupa, autora modowych inspiracji, które opisuje na www.niemaamiphone.blogspot.com zapytałem o rady na lato 2016. W sklepach zaczynają się promocje, pytanie tylko co kupić, albo co i jak przerobić, by na lipiec i sierpień być dobrze ubranym? Wybór krótkich spodenek i butów to przecież nie byle jaka decyzja!

Paweł z SuperG:
Podstawowym dylematem jest długość krótkich spodenek. Za kolano czy przed?

Mateusz:
Każdy z nas ma inną definicję ‘odpowiednio długich spodenek’. Nie każdy z nas lubi eksponować nogi. Osobiście noszę spodenki przed kolano, ale na polskich ulicach można zauważyć bardzo dużo mężczyzn w szortach za kolano. Jeżeli są one dobrze dobrane do sylwetki i reszty ubioru to długość  za kolano też jest odpowiednia.

Paweł z SuperG:
A co jeśli mamy w szafie nieco stare spodenki kończące się na środku łydki? Skracamy je?

Mateusz:
Oczywiście, że tak. Tylko pamiętajmy, że nie każdy materiał spodenek nadaje się do tego. Najlepiej będą wyglądały przerobione spodenki z jeansu. Jest to dobry patent na odświeżenie starych spodni. Tak można  dać im drugie życie!

Paweł z SuperG:
Jak krótkie mogą być krótkie spodenki?

Mateusz:
Mogą być bardzo krótkie! Ale optymalne są…. (zastanowienie z uśmiechem). Najlepszym wyborem będą proste spodenki o długości nieco ponad kolano, tak około 5 do 10 centymetrów.

Paweł z SuperG:
Szerokie czy wąskie… oto jest pytanie?

Mateusz:
Osobiście, nie lubię zbyt opinających spodenek ponieważ krępują one ruchy i wygląda to niekorzystanie dla naszych nóg. Aczkolwiek za szerokie spodenki też nie wyglądają wcale dobrze, więc każdy z nas musi znaleźć idealną szerokość dobraną do swojej sylwetki.

5 4

Paweł z SuperG:
Jakie buty są najmodniejsze na tegoroczne lato?

Mateusz:
Najmodniejsze buty na tegoroczne lato to zdecydowanie mokasyny oraz nieśmiertelne espadryle. Do plażowych stylizacji można założyć klapki.

Paweł z SuperG:
Co polecasz, a co odradzasz na nasze nogi?

Mateusz:
Zdecydowanie na lato polecam espadryle, mokasyny ale także różnego rodzaju adidasy i trampki, takie sportowe wygodne buty, najlepiej w jasnych kolorach.  Odradzam sandały ponieważ są  one najtrudniejszym tematem w letnie dni, po prostu nie każdy z nas umie je odpowiednio dopasować do stylizacji. Jeżeli już sandały to tylko i wyłącznie skórzane.

Paweł z SuperG:
I na koniec pytanie o kolor? Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy na lato 2016?

Mateusz:
Bardzo dużo jest ciekawych kolorów na lato. Ja w to lato noszę biel, żółć, brudny róż. Generalnie najlepsze na gorące dni są oczywiście jasne kolory, ponieważ dzięki  nim każdy z nas będzie mógł poczuć trochę ochłody.

Paweł z SuperG:
Wielkie dzięki za rozmowę!

32

Polecam kanały Mateusza Biskupa:
WWW: http://niemaamiphone.blogspot.com
INSTA: https://www.instagram.com/bichu20
FB: https://www.facebook.com/niemaamiphona