Newsy

POMÓŻMY WYSTAWIĆ SZTUKĘ ‘BEAUTIFUL THING – MIEJSKA BAŚŃ’

Grupa aktorów pracuje nad przedstawieniem o miłości dwóch nastolatków

Ten projekt ma prosty i ważny cel. Chodzi o wystawienie spektaklu, który jaki piszą pomysłodawcy ”poruszy widzów na wielu poziomach, przedstawiając ważne tematy takie jak miłość gejowska, odrzucenie społeczne, samotność współczesnego świata, czy samotne wychowywanie dziecka. Tematy,które od zawsze są spychane na dalszy plan przez społeczeństwo, a rozmowa o nich jest niesamowicie ważna dla rozwoju nas wszystkich jako ludzi” .

‘BEAUTIFUL THING – MIEJSKA BAŚŃ’ to sztuka, której wiodącym motywem jest młodzieńcza miłość. Głównymi bohaterami są Jamie i Steven. Mają po 16 lat i mieszkają obok siebie. Razem chodzą do klasy. Życie pisze dla Nich jednak różne scenariusze. Testuje ich siłę. W tych trudnych warunkach rodzi się między nimi uczucie. Życie nabiera kolorów.

2

Grupa młodych aktorów postanowiła zebrać pieniądze na wystawienie sztuki opisującej relacje między nastolatkami. Początek tego oryginalnego przedsięwzięcia to pomysł, który urodził się po obejrzeniu filmu. Jeden z członków grupy przetłumaczył scenariusz na język polski i uzyskał do tego tłumaczenia dożywotnie prawa. A w tym roku zespół otrzymał prawa do tytułu i nawiązał współpracę z Teatrem Na Plaży w Sopocie, gdzie planowana jest premiera.

„Szuka jest skierowana do ludzi, którzy nie boją się konfrontacji z trudnymi, niewygodnymi tematami takimi jak homoseksualizm, odnajdywanie go w sobie i związane z tym problemy oraz droga przez którą trzeba przejść” – mówi mi Daniel Chodyna z Agencji Artystycznej Lumos.

Zapytałem Daniela, kogo spodziewają się na widowni, kto ma być odbiorcą Ich spektaklu? „Chcielibyśmy żeby także pokolenie ludzi starszych przyszło na nasz spektakl, wierzymy że sposób w jaki opowiadamy od losach naszych bohaterów pozwoli im, jak to się mówi, przełknąć tą niełatwą prawdę, że miłość jest dla wszystkich, dla grubych, chudych, hetero, homo, ludzi z klasy robotniczej czy artystów. Każdemu należy się ona jednakowo i ma prawo o nią walczyć tak jak ma prawo walczyć o rodzinę, jej lepszy byt, lepszą pracę, szkołę itp. Podsumowując chcemy pokazać ,że życie dla każdego jest takie same, tak samo piękne jak i straszne. Tylko od nas zależy jaka będzie ta nasz Baśń”.

3

Grupa budując scenografie już myśli o wystawianiu jej w większych miastach Polski. Tymczasem trwa zbiórka pieniędzy na premierę przedstawienia ‘BEAUTIFUL THING – MIEJSKA BAŚŃ’. Kto może niech coś dorzuci! By projekt się udał potrzeba zaledwie lub aż pięciu i pół tysiąca złotych. Zapowiada się ważne wydarzenie kulturalne, jeśli pomożecie…
Klikajcie na https://www.wspolnyprojekt.pl/pl/projekty/beautiful-thing-miejska-basn

4