Taniec

PANOWIE PROSZĄ PANÓW

Czyli jak Katowice stają się stolicą tańca towarzyskiego equality w Polsce

Łukasz, który niedawno dołączył do grupy tańca towarzyskiego equality, teraz drogę do pracy odmierza tanecznymi krokami. „1,2,3 cha, cha-cha” to początek Jego przygody.

„Gdzieś tam we mnie tliła się iskierka zaciekawienia oraz chęć spróbowania  swoich sił na tanecznym parkiecie. Wychodziłem z założenia, że w życiu trzeba spróbować prawie wszystkiego, żeby na starość niczego nie żałować. Jednakże oprócz zainteresowania, ciekawości i ekscytacji do  głosu dochodziła również niepewność. Biłem się z myślami – a jeżeli na zajęcia przyjdą jedynie profesjonaliści, którzy taniec mają we krwi od dziecka i zrobię z siebie jedynie pośmiewisko ze swoimi nieudolnymi krokami?” – tak Łukasz opisuje swoje pierwsze zajęcia. Na szczęście, jak to często w życiu bywa i w tym przypadku strach miał wielkie oczy.

1

„Po przekroczeniu progu sali byłem na pewno…pozytywnie zaskoczony! Nigdy wcześniej nie byłem na profesjonalnej sali tanecznej z lustrami, które obrazują każdy ruch. Jednakże nie sama sala zrobiła na mnie największe wrażenie, tylko ludzie” – dodaje Łukasz.

Taniec czy w ogóle sport equality to aktywność par jednopłciowych. ‘Equality’  to z angielskiego ‘równość’, więc dwóch facetów tańczących zmysłowo na parkiecie nikogo tu nie dziwi.

4Ale zajęcia, które odbywają się w Katowicach to nie tylko cha-cha, to także między innymi walc angielski. A reprezentanci Chillli wystartowali już w międzynarodowych turniejach equality w Berlinie, Wiedniu i Dreźnie. Z każdego z nich turnieju wrócili z medalami!

„Grupa tańca towarzyskiego equality, w której to panowie proszą do tańca panów, a panie tańczą z paniami. Parę zajęć za nami, a Katowice stają się powoli stolicą tańca towarzyskiego equality w Polsce. Oby tak dalej!  Nadal oczywiście zapraszamy również innych zainteresowanych, aby dołączyli do naszej grupy tanecznej! Jeśli podoba Wam się taniec towarzyski, chcielibyście poczuć niesamowitą chemię tańca ze swoimi partnerami czy z nowo poznanymi osobami, a może chcielibyście zmierzyć się z innymi parami na turniejach equality dance – piszcie śmiało, pytajcie, bądźcie częścią nas i tego śmiałego przedsięwzięcia!” – czytamy na stronie internetowej grupy Chilli, która swoją przygodę ze sportem equality zaczynała tworząc Amatorską Drużynę Siatkówki LGBT – Chillli Katowice. Dziś to także tenis, squash oraz kajaki.

Wszelkie informacje o zajęciach equality w Katowicach znajdziecie na http://www.chillli.pl/. Te odbywają się też latem… więc może jest to sposób na spędzanie wakacji? 🙂

One thought on “PANOWIE PROSZĄ PANÓW”

  1. Musze przyznać, że średnio podoba mi się tańce towarzyski par jedno płciowych.
    Lubie podział na płcie więc taki taniec jakoś mi nie odpowiada. Co innego w klubie, dyskotece.
    Ale nie neguję 🙂 Pozdrawiam Tych którzy robią co kochają

Comments are closed.