Moda i modeling WyOUTowani

NOWY KRÓL MODY: OLIVIER ROUSTEING

Jest młody, kocha różnorodność, a gwiazdy show-biznesu kochają Oliveira…

2W wywiadzie dla CNN Style z czerwca 2016 roku Olivier powiedział:

„Pracuje w modzie, a ludzie myślą, że w nowoczesności chodzi o ubrania, a ja myślę prawdziwa nowoczesność, to różnorodność”

Cały materiał CNN na dole artykułu.

„Mam wielką, wielką nadzieję, że zmieniam jakoś mentalności. Jestem czarnym projektantem w bardzo tradycyjnym i luksusowym starym domu mody. Myślę, że to bardzo pozytywna wiadomość.  Bardzo bym chciał, żeby moda także poszerzała granice. Różnorodność powinna być tematem dla wszystkich kreatywnych ludzi. To przyszłość mody, to część mnie i coś o co zawsze będę walczyć”.

Koszulki typu V-neck oraz czarne i dobrze dopasowane marynarki to Jego symbol. W tym roku zaprojektował czarną linię sportowej odzieży dla firmy Nike z charakterystycznymi złotymi elementami (zdjęcie poniżej). Sprawił, że po raz pierwszy francuski dom mody zdobył ponad milion followersów na Instagramie. Pojawił się na kilku okładkach gejowskim magazynów. Jest rozchwytywanym projektantem i dyrektorem Domu Mody Balmain. Kochają go Kardashianowie, Rihanna, Beyonce oraz wiele innych gwiazd. Kim jest Olivier Rousteing?

6667777555333444222

Olivier został adoptowany kiedy miał roczek. W wywiadzie dla magazynu OUT w kwietniu 2015 roku powiedział:

„Nie postrzegam siebie jako osoby czarnej ani białej. Tylko jako człowieka. Kiedy miałem 11 lat zdawałem sobie sprawę, że moi przybrani rodzice są biali. Moi rodzice po prostu nauczyli mnie, że jeśli jesteś Ich dzieckiem to zwyczajnie Cię kochają. A ludzie w szkole mówili mi, że jestem bękartem. Że ja jestem czarny, a moi rodzice są biali. A ja nie wiedziałem, że to był problem”.

Olivier mówi po francusku, niemiecku, angielsku, włosku i trochę greką. Jak można przeczytać w magazynie OUT w szkole był świetny z matematyki i nosił ciuchy Ralpha Laurena. Grał też w piłkę nożną. Jego rodzice chcieli, by został międzynarodowym prawnikiem. Po skończeniu liceum zaczął nawet studia prawnicze. Wytrzymał miesiąc 🙂

3

Zaczął studiować modę w Paryżu. Miejsce i ludzie, których tam spotkał również nie przypadli mu go gustu. Po pół roku, kiedy miał 18 lat wyjechał do Rzymu.  Rozpoczął pracę w jednym z tamtejszych domów mody i zaczął spotkać się ze swoim pierwszym chłopakiem.

Po pewnym czasie przeniósł się jednak do Milanu, gdzie został stażystą u włoskiej ikony mody, Roberto Cavaliego. Na życie zarabiał oryginalnie… tańczył w nocnych klubach.

„Tańczyłem na sześcianie, nie nago! To był klub pełen przepychu. Jestem dobrym tancerzem i miałem duże Afro na głowie. W ciągu dnia robiliśmy przymiarki, a stamtąd prosto szedłem do klubu, przebierałem się i tańczyłem. Kończyłem o 4:30, szedłem na stację kolejową, jechałem pociągiem do Rzymu do mojego partnera, a w poniedziałki rano wracałem na 9. Wszystko z powodu miłości”

Przez pięć lat pracy dla Roberto Cavaliego, Olivier stał się Jego asystentem, a potem projektantem oraz szefem działu mody damskiej. W 2009 roku powrócił do Paryża. Zaczął prace w Domu Mody Balmain u boku dyrektora kreatywnego Christophe Decarnin’a. Kiedy w 2011 roku Decarnin nie wyszedł na wybieg na koniec swojego pokazu jesiennej kolekcji, pojawiło się wiele plotek o Jego odejściu. Sam Oliver powiedział, że Jego szef nie czuł się najlepiej od paru sezonów i On musiał pomagać tworzyć nowe kolekcje. Kiedy w tym samym roku Decarnin zrezygnował z funkcji, świat usłyszał o Olivierze. W wieku 25 lat został dyrektorem kreatywnym.

„Czasem zapominasz, że pasja może być także Twoją pracą”

Od czasu kiedy we francuskim domu mody działa Oliver dochody z męskiego działu wynoszą nawet 40%. Niektórzy podają, że wartość Balmain wzrosła w latach 2012-2015 o 20%. Młody dyrektor otworzył między innymi sklep Balmain w Londynie czy Nowym Jorku.

W marcu 2015 roku Olivier pokazał się nago na okładce francuskiego magazynu dla gejów Têtu. Miał na sobie tylko bransoletki od przyjaciół. Jak sam powiedział, rozbierana sesja była Jego pomysłem.

„Chciałem pokazać, że nagość jest jedną z najbardziej szykownych rzeczy. To ekspresja pewnego konceptu”

TETU
Magazyn TETU

LINK DO MATERIAŁU CNN STYLE O OLIVIERZE

OUT
Magazyn OUT

One thought on “NOWY KRÓL MODY: OLIVIER ROUSTEING”

  1. Dobry jest w tym co robi. A do tego przystojny, czego nie można powiedzieć o wielu starych królach mody, możne z wyjątkiem Toma Forda 🙂

Comments are closed.