Newsy

„MÓJ KONIEC ŚWIATA” NADCHODZI

Trwa zbiórka pieniędzy na polski krótkometrażowy film LGBT

Filip z Erykiem żyli razem przez wiele lat. Byli rewelacyjną parą. Dla obu była to pierwsza miłość. Ale w tej historii życie napisało rozdział pod tytułem „Rozstanie”. Potem były kolejne… O leczeniu ran, oczyszczeniu i odkryciu, że jak coś się kończy, to co innego się zaczyna. To spoiler tego co mają zobaczyć widzowie filmu „Mój koniec świata”.

Kamil Krawczycki
Kamil Krawczycki

„Chcę nakręcić ten film, ponieważ czuję braki queerowej tematyki w polskim kinie. Zwłaszcza jeśli chodzi o filmy krótkometrażowe!” – mówi Kamil Krawczycki, reżyser, scenarzysta i producent.

Pomysłodawca filmu zaznacza, że sam temat, czyli rozstanie, wziął się z osobistych doświadczeń.

„Moim celem jest zrobienie filmu, gdzie sama orientacja bohaterów nie jest tematem sensacji, dramatów i rozterek. Chciałbym trafić z filmem do wszystkich, którzy podobnie jak ja czują niedosyt tej tematyki. Oglądam mnóstwo zagranicznych shortów LGBT i chcę wreszcie usłyszeć bohaterów mówiących po polsku” – mówi z uśmiechem Kamil.

Cała produkcja jest gotowa. Czeka tylko na to co oczywiste: pieniądze. By realizować ten, naprawdę fajny projekt, potrzeba co najmniej 11 tysięcy złotych. Pomysłodawcy proszą więc o pomoc w ramach akcji pomagam.pl/mojkoniecswiata. Klikajcie i pomagajcie. Dla tych, którzy zdecydują się na wsparcie finansowe produkcji, pomysłodawcy przewidzieli nagrody.

Zdjęcia do filmu kręcone będą w Krakowie pod koniec sierpnia. W filmie zagrają utalentowani młodzi, polscy aktorzy, między innymi Bartosz Ostrowski, Paweł Dobek, Dawid Czupryński oraz Katarzyna Herman.

Polecam również zaglądanie na profil facebookowy filmu: www.facebook.com/mojkoniecswiata.short

https://www.youtube.com/watch?v=ChgTf6NC8P8