Newsy

KARL & DAAN O SWOICH PODRÓŻACH

Specjalnie dla SuperG, holendersko-niemiecka para o wakacjach dla gejowskich par

Karl pochodzi z Berlina i ma 32 lata. Daan ma 30 lat i jest z Amsterdamu. Chłopaki mieszkają właśnie w stolicy Holandii, uznając to miejsce za najpiękniejsze miasto świata. Piszą o sobie, że eksplorują świat wokół siebie, zaczynając od ulubionych lokalnych restauracji w swojej okolicy, a kończąc na nieodkrytych ścieżkach w czasie wycieczek po całym globie. Odwiedzili już ponad 50 krajów na 5 kontynentach.

Weekend w Hadze

Paweł z SuperG:
Jakie są Waszym zdaniem najlepsze miejsca na wakacje dla gejów?

Karl i Daan:
Japonia, Islandia i Stany Zjednoczone

Paweł z SuperG:
A czego powinien szukać każdy gej wybierający się na wakacje?

Karl i Daan:
Ponieważ lubimy spokój i mało hałasu w czasie naszych podróży, szukamy miejsc, które nie są właściwe dla rodzin z dziećmi (uśmiech). Trzeba też pamiętać, że nadal istnieje 70 krajów, gdzie sposób życia LGBT, jest nielegalny, a w 7 z tych krajów za bycie gejem można być nawet rozstrzelanym. Nie wydawajcie swoich pieniędzy w tych krajach i starajcie się ich unikać jeśli chcecie mieć przyjazne gejom i relaksujące otoczenie w czasie wakacji. 

 

Wybrzeże Holandii

Paweł z SuperG:
Co Waszym zdaniem sprawia, że wakacje są idealne?

Karl i Daan:
Mało dzieci lub brak dzieci. Fajnie jest też gdy dozwolone i akceptowane jest publiczne chodzenie trzymając się za ręce. Idealnie jest kiedy przez cały czas bez ryzyka mogę pocałować mojego partnera.

Wycieczka po rzece w Amsterdamie

Paweł z SuperG:
Co powinna wiedzieć każda para jednopłciowa z Polski szukając miejsca na wakacje?

Karl i Daan:
Obok agencji turystycznych oferujących wakacje specjalnie dla gejów, większość dużych sieci hotelowych umieszcza oficjalnie znaczki „gay-friendly” na swoich drzwiach czy stronach internetowych. Generalnie nie bójcie się pytać o podwójne łóżko w czasie zameldowania w hotelach, bo zwykle dwóch facetów dostaje dwa łóżka. Sprawdzajcie też przed rezerwacją czy są jakiekolwiek porady dla gejów o danej lokalizacji. Ale zawsze respektujcie lokalny sposób życia społeczeństwa. Trzymanie za ręce czy całowanie jako prowokacja to nigdy nie jest dobry pomysł. I pamiętajcie, że nawet w wakacyjnych miejscach, które są przyjazne gejom, mogą być części miast czy inne obszary, które będą wyjątkowe i mniej otwarte. Próbujcie być wrażliwi na środowisko, w którym jesteście. Czasem lepiej jest  pocałować się w hotelowym pokoju niż w ciemnym niebezpiecznym miejscu.

Hiszpania Izrael Tokio

Karla i Daana można śledzić na:
WWW http://karlisworld.com/
FACEBOOK https://www.facebook.com/karlisworld
INSTA https://www.instagram.com/karlisworld/
TWITTER https://twitter.com/@karlisworld
YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCe7iTsqzNWQaNLfN_H9UaAw