Fotografia Moda i modeling

„JESTEM NARZĘDZIEM W RĘKU FOTOGRAFA” MÓWI KRZYSZTOF SOWIŃSKI

Poznajcie młodego modela, który bardzo dojrzale podchodzi do każdej sesji… i są tego rezultaty!

Krzysztof Sowiński ma prawie osiemnaście lat. Pracuje już jednak jak profesjonalista. Trudno pominąć w Jego zdjęciach naturalną zdolność do przyciągania wzroku odbiorców. A to dopiero początek Jego zawodowej drogi….

Krzysztof pochodzi z małej miejscowości koło Kalisza. Na co dzień jest uczniem. Uwielbia jazdę na deskorolce. Ta, po modelingu, jest  Jego największą  pasją. Jak podkreśla: „dzięki wspólnej pracy mojej, fotografów oraz całych ekip zostałem wyróżniony przez portal Maxmodels.pl w maju bieżącego roku, moje portfolio otrzymało Portfolio Tygodnia, jest to dla mnie wielkie wyróżnienie”.

3

Paweł SuperG:
Dlaczego w ogóle zostałeś modelem?

Krzysztof:
Jestem modelem, ponieważ jest to moją pasją, modelingiem zacząłem interesować się jako mały dzieciak kiedy to poszukiwali nowych twarzy do reklamy i zostałem wypatrzony wśród tłumów. Moja przygoda przed obiektywem zaczęła się w wieku niespełna 16 lat, kiedy w końcu rodzice wyrazili zgodę i pomogli w zorganizowaniu pierwszej sesji.

Paweł SuperG:
Co lubisz w pracy przed obiektywem? A czego nie?

Krzysztof:
Na dobrą sprawę nie należy mówić, że lubię coś bardziej, a coś innego mniej. Model jest narzędziem w ręku fotografa i trzeba umieć dostosować się do wszystkiego czego się ode mnie wymaga.

Paweł SuperG:
Co lubi w Tobie obiektyw?

Krzysztof:
Nie wiem, przed obiektywem jestem sobą, nawet jeśli muszę odgrywać jakąś rolę, zawsze staram się zachować swój charakter i być może to właśnie to lubi we mnie obiektyw.

Paweł SuperG:
Co zrobić by dobrze wypaść na zdjęciu? Masz na to jakąś receptę?

Krzysztof:
Chyba najlepszym sposobem, to być zaprzyjaźnionym z obiektywem i czuć się pewnie w trakcie zdjęć. Tak jak wspomniałem: model to narzędzie w rękach fotografa, bez dobrej współpracy oraz wzajemnego zrozumienia między fotografem, a modelem nie wiele się zdziała.

5 4 2

Paweł SuperG:
Czy jest sesja, której byś się bał?

Krzysztof:
Ujmę to tak, nie obawiałbym się żadnej sesji, szybciej czułbym się obrzydzony przez pewne niecodzienne pomysły.

Paweł SuperG:
Co jest dla Ciebie ważne w modelingu?

Krzysztof:
Zdecydowanie ważny jest dla mnie rozwój, przy jednoczesnym pozostawaniu sobą, muszę stawiać sobie wysoko poprzeczki, a kiedy udaje się je pokonać czuję się z siebie zadowolony.

Paweł SuperG:
Dzięki za rozmowę. Życzę powiedzenia i udanej osiemnastki 🙂

Zdjęcie główne wykonał fotograf: Marcin Rychły @karrdepl,  make-up & hair: Adam Jakubowski @ladyjakubowsky, studio: @milkstudio.pl 🙂 Pozostałe zdjęcia z galerii Krzysztofa, do których linki znajdziecie poniżej 🙂 

6

Krzysztof Sowiński w wirtualnym świecie:
Instagram
Facebook
Galeria w Vanity Teen
Galeria w Model Managament
Galeria w MaxModels
Galeria w ModelMayhem 

7