Newsy

JAKUB I DAWID, CZYLI ŚWIATOWY SUKCES LETNIEJ MIŁOŚCI

Specjalnie dla SuperG mówią o planach na przyszłość i wpływie teledysku Roxette na Ich życie!

To był temat dla mediów w Polsce i za oceanem. Tych klasycznych i tych społecznościowych. Świetnie zrealizowany teledysk do piosenki trochę zapomnianego zespołu Roxette, przypomniał muzyków i to, że miłość nie zna płci. Nakręcili go Jakub i Dawid.

Na swoim oficjalnym profilu szwedzki zespół napisał o Ich dziele:
„Wydaje się, że lato nadal tu jest, więc ten mały klejnot stworzony przez Jakuba i Dawida zdecydowanie wart jest powtórzenia. I pamiętajcie – miłość to miłość to miłość”

1a

Paweł SuperG:
Sukces jednego teledysku naturalnie motywuje do kontynuowania twórczości. Macie coś w planach?

Jakub i Dawid:
Nagrywając ten teledysk absolutnie nie myśleliśmy żeby nagrywać kolejne. Traktowaliśmy to jako jednorazową przygodę, a po zakończeniu nagrań obiecaliśmy sobie: nigdy więcej. Sprawy potoczyły się później jednak w niespodziewaną dla nas stronę, więc planów jako takich nie mamy, ale być może zrewidujemy nasze przyrzeczenie tym bardziej, że Jakub już chodzi i nuci jedną piosenkę.

Paweł SuperG:
Nie zdradzajcie na razie jaką. A patrząc na Wasz sukces i miłość jaką pokazujecie w teledysku… O czym marzycie?

Jakub i Dawid:
Teraz jedyne o czym marzymy to o wakacjach i chwili spokoju. Ciężko naprawdę nam znosić ten szum medialny. Zawsze w swoim życiu trzymaliśmy się z dala od świateł fleszy i kamer. Teledysk nagraliśmy wiedząc, że nie zobaczy go nikt poza osobami, które znamy i które są nam życzliwe. Stało się inaczej. Spotkała nas cała masa miłych rzeczy, ale nie ma co ukrywać – było też trochę hejtu, który kosztował, szczególnie Dawida. W sumie sporo było hejtu. Teraz potrzebujemy chwili wytchnienia.

Paweł SuperG:
Czy zaszły jakieś pozytywne zmiany w Waszym życiu od momentu publikacji teledysku?

Jakub i Dawid:
Obaj sądzimy, że teledysk, który z pozoru był błahą sprawą, poza tym, że innym ludziom sprawił sporo radości, to nas też sporo nauczył. Po pierwsze uświadomił jak wiele jest do zrobienia w naszym kraju w sprawach LGBT. My do tej pory byliśmy trochę egoistycznie skupieni tylko na swoim życiu. Nie angażowaliśmy się w parady, marsze, nie należeliśmy do żadnych organizacji walczących o prawa mniejszości seksualnych. Mieszkając w dużym mieście mieliśmy wrażenie, że wszystko jest w porządku. Znajomi nas akceptowali, rodziny wspierały, ale to video sprawiło, że bańka mydlana, w której żyliśmy trochę pękła. Pokazało nam to jak wiele jednak jest wciąż do zrobienia i z jak dużymi problemami ludzie muszą się mierzyć. To daje nam motywację do działania i wiarę, że to video nie jest tylko banalnym wygłupem.

Paweł SuperG:
Oj, nie jest. Jego siła jest wielka. Dziękuję Wam za rozmowę.

Dawid i Jakub są razem 7 lat. Życzę Im sukcesów, a przede wszystkim codziennie takiej radości, jaką pokazali w teledysku 🙂

 

Zobaczcie profil Jakuba i Dawida na Facebooku 🙂

3


9 thoughts on “JAKUB I DAWID, CZYLI ŚWIATOWY SUKCES LETNIEJ MIŁOŚCI”

Comments are closed.