Fotografia Newsy

GEJOWSKI KALENDARZ ORTODOKSYJNY

To najbardziej oryginalny pomysł na walkę z homofobią od lat…

 Był rok 2012 kiedy pewna grupa ortodoksyjnych zakonników z kilku postkomunistycznych krajów wschodniej Europy pokazała światu kalendarz z nagimi i półnagimi zdjęciami księży… Ale to był szok. Z resztą oglądając te zdjęcia również dziś można być zszokowanym. A jak doda się do tego przesłanie jakie owi księża mają, to w ogóle oczy się powiększają a szczęka opada.

„Głównym celem było stworzenie pierwszego w świecie zorganizowanego działania przeciw homofobii w kościele w ortodoksyjnym regionie. W tym samym czasie kalendarz ironicznie zbliżył się do samego Kościoła Ortodoksyjnego, który przez ostatnie lata uwikłał się w represje względem artystów, dziwne zachowania i homofobię” – piszą na stronie autorzy kalendarza.

2

Kalendarz opisywały media na całym świecie. Huffingtonpost napisał, że “to może być najseksowniejszy religijny kalendarz jaki kiedykolwiek stworzono”.

Na stronie ortodoksyjnego kalendarza kupić można najnowszą wersję na 2016 rok oraz poprzednie kalendarze. Wersja zwykła na ten rok kosztuje 19,99 euro, niecenzurowana 34,99 euro a specjalna, limitowana 49,99 euro.

Autorzy wszystkich zdjęć: OC Art Project by www.orthodox-calendar.com

Strona kalendarza: http://www.orthodox-calendar.com

8 6 5 4 3 9