Fitness i Zdrowie

FIT MOTYWACJA OD PIOTRA MONFOROW

Boski trener fitness podpowiada jak zacząć przygodę z siłownią!

Piotr Monforow Ogrodniczak współpracuje z Warsaw Fitness Academy. Czytelnikom SuperG zdradza jak i dlaczego warto zrobić pierwszy pewny krok na siłowni.

Paweł SuperG:
Co Twoim zdaniem, jako doświadczonego trenera, jest największym problemem w motywowaniu ludzi do bycia aktywnym?

Piotr:
Jeśli chodzi o motywacje, pamiętajmy, że aktywność fizyczna wydłuża nam życie, czujemy się dzięki niej lepiej, mamy więcej energii, no i najważniejsze – wyglądamy  zdrowo oraz mamy piękne ciało. Efekty motywują najbardziej.

To, co najczęściej słyszę od ludzi, którzy już się zmotywowali i a co znajduje również odzwierciedlenie w moim spojrzeniu na siebie to: energia, radość i chęć walki.

Dlatego przełamałem swoje schematy odnajdując w sobie więcej możliwości rozwoju. Chcę dzielić się z innymi, pomagać im, by odnaleźli w sobie, to co uśpione. Często w  zabieganym i stresującym świecie zapominamy o sobie. Fitness, to moja przyszłość.

5

3

Paweł SuperG:
A jak zmotywowałbyś kogoś, kto nie lubi ćwiczyć, boi się siłowni i na myśl o choćby bieganiu, mówi, że od razu bolą go nogi? J

Piotr:
Zdecydowanie masz racje, większość z nas boi się postawić swój pierwszy krok na siłowni. Sam przez to przechodziłem, musiało minąć sporo lat zanim odważyłem się stanąć na sali treningowej, a teraz zajmuje się tym zawodowo. Dziś wiem, że pierwsza wizyta na siłowni, to była to jedna z lepszych decyzji jakie podjąłem  w swoim życiu.

Paweł SuperG:
Ale pierwszy raz na siłowni budzi strach. W głowie pojawiają się pytania…  Jak się ubrać? Jakie ćwiczenia wybrać i jak do nich podejść? O czym pamiętać, by się nie zamęczyć?

Piotr:
Na siłownie ubieramy się wygodnie i typowo na sportowo czyli dres/spodenki i odpowiednie obuwie. Pamiętajmy o zabraniu ręczników, jeden potrzebujemy na sale treningową, a drugi pod prysznic, no i najważniejsze: zawsze miejmy ze sobą wodę! Na szczęście większość siłowni posiada automaty z woda i możemy bez problemu kupić.

Wielu z nas popełnia podstawowy błąd i ćwiczy sam nie mając pocięcia o prawidłowym wykonaniu ćwiczeń. Konsekwencje mogą być takie, że nabawimy się kontuzji. A co za tym idzie, automatycznie odechce nam się ćwiczyć.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zainwestować w kilka treningów z trenerem personalnym, który pokaże nam jak prawidłowo wykonywać ćwiczeni,  tym bardziej te na skomplikowanych sprzętach , dostosuje plan treningowy i sprawi, że nasz pierwszy raz na siłowni będzie miły i bezstresowy.

To, że jesteśmy zmęczeni po treningach to nic złego. Zmęczenie pokazuje, że wkładamy wysiłek by osiągnąć zamierzony cel. Nic nie przychodzi bez trudu. Po pierwszym dobrym wysiłku będziemy spać jak zabici (uśmiech)

4

6

Paweł SuperG:
Co jeszcze Twoim zdaniem powinien wiedzieć ktoś, kto dopiero chce zacząć aktywność fizyczną, by zmienić swoje ciało w piękniejsze a swojemu duchowi dodać energii do życia?

Piotr:
Musimy wiedzieć, że odpowiednia dieta dostosowana indywidualnie do każdego klienta jest bardzo ważna i bez niej nie da się osiągnąć wymarzonej sylwetki. Dołóżmy do tego plan treningowy, wyeliminujmy spożywanie słodyczy i alkoholu, a efekty przyjadą szybciej niż się tego spodziewamy. Ja po 2 miesiącach systematycznych treningów i diety miałem zauważalną rzeźbę. Dzięki regularnej aktywności wyglądamy zdrowo i czujmy się dobrze w swoim ciele. Jako trener często podkreślam, że jestem od tego,  żeby zmienić życie klientów na lepsze i przyjemniejsze.

Paweł SuperG:
Dzięki za rozmowę… Idę na siłownię 🙂

2

Polecam profil Piotra na Instagramie: instagram.com/monforow

3 thoughts on “FIT MOTYWACJA OD PIOTRA MONFOROW”

Comments are closed.