Fitness i Zdrowie

FIT MOTYWACJA OD ADRIANA

Poznajcie 26-latka, którego historia pobudza nie tylko do aktywności fizycznej

Adrian Niesyto wyjechał do Holandii w 2013 roku. Jak sam mówi, zajmował się wtedy w życiu „pierdołami”. Żył w schemacie dom-praca-dom. Na szczęście dla Niego na swojej drodze napotkał dwa wydarzenia, które zmieniły go wewnętrznie i zewnętrznie.

3

„Przeglądając różne rzeczy w sieci napotkałem się na wykład Jacka Walkiewicza – Pełna Moc Możliwości TEDx. I to był moment, który w psychologii nazywa się olśnienie” – podkreśla Adrian.

Drugi przełom to świętowanie Sylwestra w 2015 roku. Podczas rytualnego składania życzeń na Nowy Rok, Adrian pomyślał, że ten zaczynający się właśnie nie może być taki jak wszystkie inne, które już przeżył.

I był…

2

Kilka tygodni później,  po 9 latach, rzucił palenie papierosów, przestał pić kawę i herbatę z cukrem,  pożegnał także białe pieczywo.

„Zmieniłem swój tryb na tyle, że wielu moim znajomym zaczął on nie odpowiadać. Były czasami momenty, kiedy bolało mnie to, jak za każdym razem dostawałem od nich negatywny cios. Pomagał mi wtedy mój przyjaciel Mateusz oraz mama. W dużej mierze ja sam sobie pomagałem, ponieważ za każdym razem przypominałem sobie moment, w którym zdecydowałem się na te wszystkie zmiany. Dlatego nawet do dziś, nigdy nie zapominam dlaczego zacząłem. I to jest bardzo istotne, aby nie zgubić i nie zapomnieć tego, dlaczego rozpoczyna się cały proces, aby się nie wypalić po pół roku” – mówi Adrian.

4W tryb życia Adriana weszła siłownia. Jak sam mówi najpierw zwyczajnie naoglądał się filmików na YouTubie. Miał też konsultacje online z trenerem personalnym.

„Podczas swoich treningów zawsze miałem i mam słuchawki na uszach, a w nich dobra muzyka, która podnosi mnie na duchu i dodaje energii. Jedną z wokalistek, która do dziś daje mi kopa to muzyka Helene Fischer. Bez żadnych dopalaczy, przedtreningówek i innych tego typu rzeczy. Sama muzyka i pozytywne nastawienie również spowodują, że trening będzie wyglądał inaczej” – opisuje Adrian. Sugeruje też, by na siłownię nie brać telefonu. Inwestycja w odtwarzacz mp3 nie jest wielka, a pozwoli zdaniem Adriana skupić się na ćwiczeniach. Bez telefonu nie będziemy też zaglądać na Facebooka czy odpisywać na wiadomości. Adrian ma prostą zasadę: „Albo trening, albo znajomi”.

Jednym z ważniejszych elementów zmiany Adriana była dieta.

„Ciężko jest sobie odmówić smakołyków i pyszności, które są wokół i które się kiedyś jadło. Jednak to jest krok do przodu i należy go wykonywać każdego dnia. Ponieważ od tego co robisz dziś, będzie zależało to, jak będziesz wyglądał za pół roku czy za rok. Za każdym razem” – mówi Adrian.

Schemat Adriana to około 600g mięsa, 600-800g warzyw oraz węglowodany w zależności od rodzaju diety (masa lub rzeźba), do tego witaminy, tłuszcze itd.

„Trenuję 4 razy w tygodniu, po około godzinie do półtorej plus basen raz w tygodniu i rolki jeśli jest sezon. A codziennie rano od razu po wstaniu z łóżka nie przeglądam telefonu, aby zobaczyć co się działo u znajomych i na świecie. Codziennie rano wstaję, ubieram dres i idę biegać na 15 min, aby się obudzić i rozpocząć dzień pełen energii, na pełen etat. Do obecnej sylwetki doszedłem przez upór, determinację i odpowiedzialność, których nauczyła mnie Kamila Rowińska (znany coach i mówca motywacyjny – przyp. red). Kamila również bardzo mnie wspiera w moich działaniach jeśli chodzi o pracę na siłowni oraz w pracy nad swoim własnym rozwojem osobistym” – opisuje Adrian.
Teraz Adrian współpracuje z nowym trenerem z Krakowa. W mieście wawelskiego smoka jest zawsze raz w miesiącu na trening pod Jego okiem.

„Dziś jeśli ktoś mi mówi, że coś jest niemożliwe, to za każdym razem mówię mu: To popatrz na mnie i na moje życie. Prowadzę swojego fanpage’a na Facebooku, na którym realizuję swój program ‘Jak żyć za granicą’, aby pokazać innym, że można i  da się realizować swoje marzenia. A większość swoich marzeń z dzieciństwa i z czasów młodości zrealizowałem przez ostatnie dwa lata, czyli dokładnie od dnia, w którym postanowiłem zmienić swoje życie” – podsumowuje Adrian.

Media społecznościowe Adriana:
Facebook: /adrian.niesyto
Instagram: @_lifeisone
Twitter: @_lifeisone

„Życie jest tu i teraz. Nie czekaj na idealny moment, bo takiego może nie być” – Adrian Niesyto.

7s

11 thoughts on “FIT MOTYWACJA OD ADRIANA”

  1. Jesteś Wielki Adrian …. potrafisz osiągnąć zamierzony cel,choćby na początku wydawał się niedościgniony ! Gratuluję i cieszę się że Cię znam 🙂

  2. Jesteś Wielki Adrian …. potrafisz osiągnąć zamierzony cel,choćby na początku wydawał się niedościgniony ! Gratuluję i cieszę się że Cię znam

    1. W planach mam więcej fajnych FitMotywacji od kolejnych pozytywnych chłopaków 🙂 wyjdzie z tego fajna seria 🙂

    1. Myślę, że powinniśmy zrobić kolejną #FitMotywacje z Tobą 🙂 #FitMotywacja do błyszczenia przed obiektywem 🙂

Comments are closed.