Fotografia

FACECI W KADRZE ZATRZYMANI

Niesamowite zdjęcia fotografa Lu Guzendy

Lu swoją przygodę z aparatem zaczął przypadkowo. Ale jak mówi „wykorzystał swoje 5 minut”. Dziś na mediach społecznościowych publikuje rewelacyjne zdjęcia pokazujące facetów w różnych stylizacjach. Wszyscy wyglądają jakby fotografowi udało się naciskać przycisk w aparacie w momencie wręcz idealnym… Jak to robi?

„Na każdym etapie tworzenia zdjęć obie strony muszą dać z siebie wszystko, by móc na koniec powiedzieć: to jest to. Podczas sesji ważne jest, by model z fotografem złapali jak najlepszy kontakt – wtedy wspólna droga do celu jakim jest efekt końcowy jest łatwiejsza. Trudno poznać człowieka w pięć minut, ale właśnie te pięć minut może zaważyć na tym jak to będzie wyglądało. Model pozuje, fotograf widzi, ale jeden bez drugiego niczego nie zrobi. Współpraca w tym wypadku jest najważniejsza” – zdradza Lu Guzenda.

4

Wspomniane stylizacje zdjęć są bardzo różne. Od portretów, gdzie w kadrze zatrzymywane są emocje twarzy, przez „fashion, czyli prezentacje ubioru, do „bielizny” gdzie model pokazuje seksowność ciała i twarzy. Są też oczywiście akty, w których jak zaznacza Lu, liczy się gra… gra ciała.

„Każdy jest inny i do każdego trzeba podejść indywidualnie – ta zasada sprawdza się zarówno w życiu jak i w pracy. Zawsze wychodziłem z założenia, że sesja to możliwość poznania nowych osób, ale także dobra zabawa. Trzeba pamiętać o tym, że fotografia ma dwa oblicza – można pokazać prawdziwe emocje albo po prostu je zagrać” – radzi Lu.

6

2

A Wy sami oceńcie efekty pracy fotografa z Jego modelami. Może ktoś z Was skusi się kiedyś na zatrzymanie w kadrze Lu?

5

Instagram Lu: /lu.guzenda
Facebook Lu: /guzenda.photography 

9710

8

11

4 thoughts on “FACECI W KADRZE ZATRZYMANI”

Comments are closed.