Muzyka WyOUTowani

CHŁOPAK Z AUSTRALII: ANTHONY CALLEA

W balladach jest genialny, wygrał Idola, wyszedł za mąż w Nowej Zelandii…

2W Polsce jest raczej nieznany. Ale wystarczy posłuchać jak śpiewa, by skojarzyć, że może gdzieś kiedyś ktoś słyszał Jego głos. Anthony Callea jest urodzonym Australijczykiem, ma 33 lata. Stał się sławny po występie w finale australijskiej edycji Idola. W 2004 roku wygrał ten program z piosenką „The Prayer”, którą w oryginale śpiewa duet Andrea Bocelli i Céline Dion. Posłuchajcie:

Australia oszalała na Jego punkcie po tym występie. Od tego czasu wydał już 4 płyty, w tym składankę na Święta Bożego Narodzenia.

Anthony prywatnie

3Na początku 2007 roku, w australijskich mediach pojawiły się plotki, że Anthony może być gejem… Callea nie czekał długo i w marcu oświadczył, że jest gejem i podziękował za wsparcie fanom oraz swojemu partnerowi Paul’owi.

Anthony Callea:
„Nie mam już problemów z moją seksualnością, ale trwało to trochę zanim stałem się pewny kim jestem i szczęśliwy z tym kim jestem. Dziś mam wystarczający  komfort, by mówić o tym otwarcie. Pozbyłem się tego ciężaru”

Później wyznał także, że jako nastolatek nie miał łatwego życia, bo trudno mu było zaakceptować kim jest.

Anthony Callea:
“Przeszedłem poważną depresję. Nienawidziłem siebie. Musiałem odwiedzać psychologa. Nie rozmawiałem z nikim. Moi rodzice nie wiedzieli co jest ze mną nie tak”

4

Może dlatego plotkom nie było końca. Po kilku miesiącach dotyczyły one też australijskiego aktora i piosenkarza Tima Campbella. Ten 40-latek pod koniec 2007 roku potwierdził w jednym z wywiadów, że jest gejem, ale zaprzeczył, że jest w związku z Anthonym. Jednak już w styczniu 2008 roku w rozmowie na antenie australijskiego radia Vega, Tim przyznał, że „coś” jest między nimi, i że są „bardzo szczęśliwi”. I tak pod koniec 2014 roku Anthony  i Tim ogłosili swoje zaręczyny. Po kilku tygodniach pobrali się w Nowej Zelandii.

Po ceremonii para została zapytana o legalizację związków jednopłciowych w Australii. Odpowiedzieli bardzo fajnie:

Tim Campbell:
“Rząd może dogonić rzeczywistość w swoim własnym czasie, ale my już jesteśmy małżeństwem i nie musimy legalizować naszego związku raz jeszcze kiedy rząd nas dogoni.  Zrobiliśmy to w dobrym dla nas czasie, a nie w wtedy kiedy archaiczny rząd zdecyduje, że możemy to zrobić”

Anthony Callea dodał na koniec z uśmiechem:
“Poza tym śluby są bardzo drogie i nie wiem czy Tima stać na kolejny pierścionek z taką liczbą diamentów jak ja tego potrzebuje”

Muzyka Anthoniego

Moim zdaniem najlepiej sprawdza się w balladach. Na pierwszej płycie jest ten utwór – „Per Sempre”:

Ostatnia już „ballada” – „Live for life”:

Kilka lat temu na jednym z koncertów koncertowo wykonał piosenkę „Freedom” Georga Michaela: