Newsy

AKCJA #BEATADZIĘKUJEMY

Jakub i Dawid wspierają Beatę Kozidrak po atakach prawicowych mediów

Po nagraniu swojej wersji teledysku do utworu Beaty Kozidrak „Niebiesko-Zieloni” Jakub i Dawid dostali wielkiego lajka od artystki. Niestety pełne nienawiści prawicowe media zaatakowały piosenkarkę za ten gest. Jakub i Dawid postanowili więc działać.

„ Zastanawialiśmy się czy lepiej to wyciszać, czy próbować wziąć artystkę w obronę. Uznaliśmy, że lepiej powstrzymywać się od komentarzy i odmawialiśmy wypowiedzi mediom. Z drugiej jednak strony uznaliśmy, że nie powinniśmy zostawiać Jej z tym samej i mamy w związku z tym do Was wielką prośbę” – Jakub i Dawid napisali na swoim profilu facebookowym.

Chłopaki proszą o wsparcie akcji wszystkie osoby, którym bliskie są sprawy LGBTQ.

„Uznaliśmy, że nie chcemy chować głowy w piasek i skoro narodowcy krytykują ją za powiedzenie, że gay is okay, to bardzo chcielibyśmy pokazać, że jest także niemała grupa osób, która Jej krok docenia i jest on dla niej ważny. Dlatego też liczymy na Waszą pomoc – o zrobienie sobie zdjęcia z hasłem: #beatadziekujemy. Możecie być na nim z twarzą, lub jeśli nie jesteście wyoutowani – bez twarzy, możecie je zrobić w domu, na siłowni, w szkole, w łóżku, u fryzjera, a napis może być zarówno tęczowy, jak i czarnobiały. To wszystko to detale, które zależą od was – ważne, aby było nas jak najwięcej. Wrzućcie takie zdjęcie u siebie na profil na Fejsbuku, na konto na Instagramie z hashtagiem: #beatadziekujemy i wyślijcie na adres: beatadziekujemy@gmail.com albo prywatnie do nas. My wszystkie te zdjęcia wyślemy do Beaty Kozidrak i do mediów żeby pokazać, że tęczowa moc jest razem z Nią!” – napisali Jakub i Dawid.

Akcję już wsparło wiele osób. SuperG też wspiera! Zdjęcie zrobili sobie między innymi blogerzy Piotr i Paweł 🙂

Polecam profile facebookowe: